تازه های سایت
خانه » آخرین عناوین باشگاه نویسندگان سایبری » اخبار » اطلاعیه برگزاری همایش ملی دستاوردهای هسته ای
نام نویسی باشگاه نویسندگان سایبری
اطلاعیه برگزاری همایش ملی دستاوردهای هسته ای

اطلاعیه برگزاری همایش ملی دستاوردهای هسته ای

خبرگزاری مهر: جانشین سازمان بسیج دانشجویی خراسان رضوی از برگزاری همایش حماسه استقامت در۲۷ فروردین‌ماه جاری خبر داد و افزود: این همایش با حضور خانواده شهدای هسته‌ای در دانشگاه پیام نور مشهد برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احسان عظیمی، ظهر یکشنبه در نشست خبری همایش حماسه استقامت اظهار کرد: همایش حماسه استقامت با حضور مسئولان کشوری و لشگری در روز ۲۷ فروردین ماه جاری در دانشگاه پیام نور مشهد برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این همایش در راستای توجه به بیانات و رهنمودهای رهبری برگزار می شود، افزود: مقام معظم رهبری می فرمایند وظیفه همه ما این است که کشور را مستحکم و قوی سازیم لذا به منظور اینکه سخنان رهبری محقق شود باید سه الزام را رعایت کنیم و در این راستا نخستین الزام داشتن یک اقتصاد پیشرفته، پیشرو و مقاوم است.

وی افزود: سخنان رهبری طی سالهای اخیر پیرامون مقاوم کردن عرصه اقتصاد است و ایشان در بحث اقتصاد مقاوم می فرمایند اقتصاد مقاوم می تواند کشور ما را در برابر آنچه که ممکن است در معرض توطئه دشمن قرار بگیرد محافظت کند.

وی تصریح کرد: دشمن برای اینکه به عرصه اقتصاد ضربه بزند اقدامات مختلفی را در دستور کار خود قرار داده و با وضع تحریم های مختلف و تشدید این وضعیت به دنبال ایجاد اهرم فشاری برای مردم و مسئولین است لذا ضروری است تا پایه اقتصاد با برنامه‌ریزی های اصولی مستحکم و غیرقابل تاثیر بنا شود.

وی با اعلام اینکه دشمنان می خواهند در بحث تحریم ها بین مردم و نظام اسلامی فاصله بیندازند، بیان کرد: الزام دوم برای تحقق فرامین رهبری توجه به عرصه فرهنگ است و بر این مبنا اقتصاد ذیل فرهنگ است و مطابق فرمایش رهبری فرهنگ هویت یک ملت است.

جانشین سازمان بسیج دانشجویی خراسان رضوی گفت: درحقیقت فرهنگ حاشیه و ذیل اقتصاد و سیاست نیست بلکه اقتصاد و سیاست در حاشیه و ذیل این عنصر کلیدی قرار دارد و حضرت آقا در بحث فرهنگ، مقوله شبیخون فرهنگی و جنگ نرم را مطرح و در دیدار با مجلس خبرگان رهبری بحث رخنه فرهنگی را بیان کردند چرا که این موضوع از اهمیت بالایی برای توسعه و مقابله با تهدیدات دشمن برخوردار است.

وی حرکت و پیشرفت علمی و توجه وی‍ژه به این بخش را از الزامات دیگر تحقق فرامین رهبری دانست و افزود: بیانات رهبری مبنی‌بر تبدیل شدن نظام اسلامی به قدرت علمی منطقه و جنبش نرم افزاری و تولید علم روند رو به رشدی را برای حرکت علمی کشور ترسیم می کند.

عظیمی تاکید کرد: کشور ما امروز در بحث سلول های بنیادی، زیست فناوری و پزشکی موفق بوده ایم و در بخش مباحث هسته‌ای پیشرفت قابل توجهی داشته‌ایم و در این راستا روزی به نام فناوری هسته ای درتقویم نامگذاری شده به همین دلیل دشمنان انقلاب اسلامی بلافاصله در سال‌های اخیر با ترور و شهید کردن دانشمندان هسته‌ای به مقابله با نظام اسلامی پرداختند.

جانشین سازمان بسیج دانشجویی خراسان رضوی اظهار کرد: ثبت روز فناوری هسته‌ای در تقویم نتیجه تلاش نیروهای متخصص در صنعت هسته‌ای کشور است و این پیشرفت در عرصه صنعت هسته ای به لحاظ فناوری و بعد علمی توانسته موجب اعتماد ملی در میان مسئولان و مردم شود اما باید در نظر داشت که دشمن برای مقابله با آرمان های نظام اسلامی ترفندهای مختلفی را پیاده می کند.

وی با تاکید بر اینکه اولین ترفند دشمن مقابله با نظام اسلامی است، افزود: جلوگیری از پیشرفت‌های علمی و وابستگی و مستعمر قرار دادن ایران، ایجاد تفرقه و دو دستگی در بین مردم و مسئولان، بدبین کردن مردم نسبت به نظام و وضع تحریم‌های فلج کننده از جمله ترفندهای دشمنان علیه جمهوری اسلامی است.

جانشین سازمان بسیج دانشجویی خراسان رضوی تصریح کرد: دشمنان و مستکبران عالم موضوع ساخت سلاح هسته ای را دستاویزی برای دروغ پردازی و انجام عملیات های غیر نظامی بر ضد جمهوری اسلامی قرار داده اند و این در حالی است که نداشتن سلاح هسته ای سیاست کشور ماست و بنا به فرموده رهبری اگر موضوع هسته ای تمام شود بحث حقوق بشر و به رسمیت نشناختن اسرائیل از سوی سران استکبار مطرح می شود.

عظیمی یادآور شد: پارلمان اروپا با صدور قطعنامه به مقدسات نظام اسلامی توهین کرده و مسئله حقوق بشر را عنوان و انتخابات ما را زیرسوال می برند و این در حالی است که این کشورها بدترین وضع حقوق بشر را دارند و در این راستا رهبری می فرمایند تنها راه عزت و اقتدار کشور ما این است که زیربار حرف دشمن نرویم و با استقامت و پایداری در مسیر آرمان های نظام اسلامی حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده هسته ای باید سخنان رهبری را فصل الخطاب امور و فعالیت های خود بداند، افزود: مقام معظم رهبری تیم مذاکره کننده هسته ای را فرزندان انقلاب دانسته و عنوان کردند آنان باید از دشمن نترسند؛ بر همین مبنا بسیج دانشجویی به دنبال جریان سازی مسئله استقامت و پایداری تیم هسته ای است و با برگزاری جشن هسته ای و همایش حماسه استقامت به دنبال ایفای نقش در این مسئله حساس و حیاتی است.

جانشین سازمان بسیج دانشجویی خراسان رضوی بیان کرد: همایش حماسه استقامت با حضور مسئولان کشوری و لشگری در روز ۲۷ فروردین ماه جاری در دانشگاه پیام نور مشهد برگزار می شود.

وی بیان کرد: این همایش با حضور حجت الاسلام پناهیان، فریدون عباسی، رئیس سابق سازمان انر‍ژی اتمی و خانواده شهدای هسته ای برگزار می شود.

عظیمی عنوان کرد: فراخوان همایش حماسه استقامت در قالب هزار پوستر و ۲۰ هزار کارت ویزیت و بنر تبلیغات تلویزیونی انجام شده است.

وی از اجرای هنرمند انقلابی حامد زمانی در این همایش خبر داد و افزود: در این همایش از خانواده شهدای هسته ای؛ قشقایی، رضایی نژاد، احمدی روشن، شهریاری و علی محمدی دعوت شده و از فرزندان این شهدا تجلیل می شود.

وی یادآور شد: همایش حماسه استقامت با حضور بیش از ۳۰ رسانه داخلی و خارجی پوشش داده می شود و قرار است آیت‌‌الله علم‌الهدی و استاندار نیز در این مراسم شرکت کنند اما هنوز قطعی نشده است.

گفتنی است؛ همایش حماسه استقامت ۲۷ فروردین ماه جاری ساعت ۱۵ در دانشگاه پیام نور مشهد برگزار می‌شود.

خبرگزاري مهر: جانشين سازمان بسيج دانشجويي خراسان رضوي از برگزاري همايش حماسه استقامت در27 فروردين‌ماه جاري خبر داد و افزود: اين همايش با حضور خانواده شهداي هسته‌اي در دانشگاه پيام نور مشهد برگزار مي شود. به گزارش خبرنگار مهر، احسان عظيمي، ظهر يكشنبه در نشست خبري همايش حماسه استقامت اظهار كرد: همايش حماسه استقامت با حضور مسئولان كشوري و لشگري در روز 27 فروردين ماه جاري در دانشگاه پيام نور مشهد برگزار مي شود. وي با اشاره به اينكه اين همايش در راستاي توجه به بيانات و رهنمودهاي رهبري برگزار مي شود، افزود: مقام معظم رهبري مي فرمايند وظيفه همه…

بازنگری

امتیاز کل

خلاصه: همايش حماسه استقامت با حضور مسئولان كشوري و لشگري در روز 27 فروردين ماه جاري در دانشگاه پيام نور مشهد برگزار مي شود.

امتیاز کاربران: 4.9 ( 1 رای)
0

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


هشت × 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>