تازه های سایت
نام نویسی باشگاه نویسندگان سایبری
شلوار

شلوار

بچه ای شلوارش را برعکس پوشیده بود و مادرش می گفت؛ ذلیل مرده! بالاخره معلوم نیست داری میای یا داری میری؟!

پرونده بزرگ فساد بانکی در حالی به ایستگاه آخر رسیده است که طی ۱۸ ماه گذشته و از زمان گشوده شدن پرونده موسوم به فساد ۳ هزار میلیاردی در نیمه مرداد سال ۹۰، شبکه عنکبوتی ضدانقلاب خارج نشین با تبلیغات رسانه ای و با بهره گیری از تاکتیک های عملیات روانی تلاش کرد تا القاء نماید این پرونده به فرجام نمی رسد و نظام در برابر متهمان و دانه درشت ها مسامحه خواهد کرد.اما حقیقت چیز دیگری را نشان می داد.

پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی پس از تشکیل در دستگاه قضایی از دادگستری خوزستان- محل ارتکاب جرایم اولیه- به تهران محول شد و بعد از انجام ۶ ماه و نیم تحقیقات مقدماتی قرار مجرمیت و کیفرخواست صادر شد و تا روز ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۰ که این پرونده در ۱۲ هزار صفحه و ۳۳ جلد به دادگاه آمد باز پمپاژ ادعاها و شایعات بر ضد نظام و دستگاه قضایی ادامه داشت.

۱۵ جلسه دادگاه و هر جلسه بین ۵ تا ۱۲ ساعت بصورت مستمر و بدون وقفه ادامه پیدا کرد تا در ۲۵ تیر ماه سال ۹۱ ختم دادرسی در مرحله بدوی این پرونده که حالا به بیش از ۲۰ هزار صفحه رسیده بود؛ اعلام شد ولی جریان رسانه ای دشمن و متأسفانه جماعتی در داخل، نظام و قوه قضاییه را کماکان آماج حملات غیرمنصفانه خود قرار دادند و این امید واهی را به دشمن و ضد انقلاب می دادند که در مرحله تجدید نظر ؛ کلیه ی آراء و احکام صادره تخفیف خواهد یافت اما اعلام احکام تأیید شده پرونده فساد بزرگ بانکی از سوی دیوان عالی کشور در ۲۹ بهمن ۹۱ دشمن و ضد انقلاب و گمارده های داخلی را مبهوت کرد.

به گزارش دفتر سخنگوی قوه قضائیه، شعبه ۱۳دیوانعالی کشور روز یکشنبه نظر و رأی خود را در مورد بخش اول پرونده فساد بزرگ بانکی (معروف به سه هزار میلیاردی) اعلام و پرونده را به دادگاه صادرکننده احکام بدوی ارسال کرد.
براساس آراء صادره از سوی شعبه سوم دیوانعالی کشور:

  1. احکام اعدام و جزای نقدی متهمین ردیف اول تا چهارم این پرونده تائید گردیده است.
  2. حکم حبس ابد و جزای نقدی رئیس بانک ملی شعبه کیش تائید گردیده است.
  3. حکم حبس ابد معاون بانک صادرات گروه ملی صنعتی شعبه اهواز نقض و به شعبه هم عرض جهت رسیدگی ارجاع گردیده است.
  4. حکم حبس ۱۰ سال و انفصال و شلاق و جزای نقدی و استرداد وجوه مأخوذه ۲ نفر از معاونین سابق وزیر (که یکی از آنان رئیس سابق سازمان ایمیدرو می باشد) و همچنین ۲ نفر از مدیران کل وزارت راه تائید گردیده است.
  5. احکام مربوط به مسائل مالی و حبس چند نفر از متهمین نقض و برای رسیدگی به شعبه هم عرض دادگاه انقلاب ارجاع گردیده است.

در پایان این اطلاعیه آمده است: روند رسیدگی و جزئیات بیشتر سایر احکام پرونده فساد بزرگ مالی و بانکی امروز در چهل و چهارمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه به اطلاع می رسد.
احکام قطعی است
همچنین قاضی ناصر سراج درباره خبری مبنی بر تأیید حکم اعدام ۴ متهم پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی گفت: این احکام قطعی به حساب می آید.
وی درباره این مطلب که آیا وکلا و یا خود متهمان می توانند به احکام تأیید شده از سوی دیوان عالی اعتراضی داشته باشند گفت: این احکام قطعی بوده و آماده اجراست.

شلوار اپوزیسیون

حالا رسانه های بیگانه پس از یکسال و اندی بهره برداری از پرونده فساد بانکی ۳ هزار میلیارد تومانی، با رویت این قاطعیت و صراحت و عزم جزم قوه ی قضائیه تغییر ریل داده و تبدیل به وکیل مدافع متهمان محکوم به اعدام این پرونده شده اند.
پیش از این شبکه رسانه های بیگانه به همراه سایت ها و نشریات زنجیره ای از تخلفات وسیع شرکت امیرمنصور آریا و مدیر آن (مه آفرید) بهره جسته و چنین القا می کردند که با متهمان این پرونده برخورد نخواهد شد و می کوشیدند تا عملکرد دستگاه قضایی را زیر سؤال ببرند. اما طی چند روز اخیر و در پی صدور احکام ۲۴ تن از متهمان پرونده و از جمله حکم اعدام برای ۴ تن از آنان، شبکه هایی نظیر- بی بی سی، رادیو فردا، صدای آمریکا، شبکه اجتماعی صهیونیستی بالاترین و برخی نشریات زنجیره ای داخلی فاز جدید جنگ روانی و تبلیغاتی را کلید زده و این بار وکیل مدافع مفسدان اقتصادی شده اند.

ماهیت این گونه وارونگی های لحظه به لحظه ی شلوار ضد انقلاب ،بر مردم آگاه ایران اسلامی پوشیده نیست چراکه خط مشی این رسانه ها را در تامین منافع امریکا و اسرائیل در همه حال تعریف کرده اند ولی در این میان ؛ اتخاذ مواضع دوگانه ،این اهداف را بیش از پیش برای همگان روشن می سازد.

بچه اي شلوارش را برعكس پوشيده بود و مادرش مي گفت؛ ذليل مرده! بالاخره معلوم نيست داري مياي يا داري ميري؟! پرونده بزرگ فساد بانكي در حالی به ايستگاه آخر رسيده است كه طي 18 ماه گذشته و از زمان گشوده شدن پرونده موسوم به فساد 3 هزار ميلياردي در نيمه مرداد سال 90، شبكه عنكبوتي ضدانقلاب خارج نشين با تبلیغات رسانه اي و با بهره گيري از تاكتيك هاي عمليات رواني تلاش كرد تا القاء نمايد اين پرونده به فرجام نمي رسد و نظام در برابر متهمان و دانه درشت ها مسامحه خواهد كرد.اما حقیقت چیز دیگری را نشان…

بازنگری

امتیاز کل

خلاصه: بررسی پرونده بزرگ فساد مالی و مواضع دوگانه ی اپوزسیون در قبال آن،شاکله ی این نوشتار را تشکیل می دهد.

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!
0

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


8 + نُه =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>