تازه های سایت
خانه » آخرین عناوین باشگاه نویسندگان سایبری » اخبار » اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک
نام نویسی باشگاه نویسندگان سایبری
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الله غَافِلاً عَمَّا یَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا یُؤَخِّرُهُمْ لِیَوْمٍ تَشْخَصُ فِیهِ الأَبْصَارُ (ابراهیم-۴۲)
گمان مبر که خدا، از آنچه ظالمان انجام میدهند، غافل است! (نه، بلکه کیفر) آنها را برای روزی تاخیر انداخته است که چشمها در آن (به خاطر ترس و وحشت) از حرکت بازمیایستد.

تروریست‌‌های وهابی و دست نشانده ی آمریکا و اسرائیل موسوم به گروه النصره و وابسته به القاعده که از حمایت غربی‌ها و برخی کشورهای عربی برخوردارند ، پنجشنبه ی گذشته مورخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ به منطقه‌ای در حومه دمشق حمله کرده و در یک اقدام غیرانسانی به تخریب مرقد صحابی خاص پیامبر(ص) و امیرالمؤمنین(ع) پرداخته و پس از نبش قبر ،در کمال ناباوری با پیکر سالم و به خون آغشته ی آن بزرگوار روبرو شده و جسد را به مکان نامعلومی انتقال دادند.

این گروه با انتشار تصاویر این هتک حرمت بی سابقه در صفحه فیس بوک خود اعلام کردند: بارگاه “حجربن عدی الکندی” یکی از قبور معروف نزد شیعیان است که “قهرمانان ارتش آزاد سوریه” (!) آن را نبش کرده و جنازه را به مکان ناشناخته دیگری منتقل کرد تا دیگر این مکان مرکزی برای شرک ورزیدن به خدا نشود!

 

hojr

تخریب و نبش قبر حجربن‌عدی صحابی پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) به دست گروه تروریستی النصره با واکنش شدید علمای شیعی و سنی و مردم جهان عرب و اسلام رو‌به‌رو شد و بسیاری از حوزه‌های علمیه و مراکز مسلمانان به نشانه اعتراض تعطیل شد.

همزمان با اعلام انزجار جهانی نسبت به هتک حرمت به مزار حجربن عدی، یکی از عناصر وهابی گروهک تروریستی النصره با انتشار تصاویر جدیدی از این اقدام وقیحانه تهدید کرد که به زودی مشابه همین کار را با مزار حضرت زینب(ع) و حضرت رقیه(ع) انجام خواهند داد.

در پاسخ به این اقدام ؛ نماینده رهبر معظم انقلاب در سوریه نیز ضمن اشاره به اینکه :«کوچکترین تعرض به حرم های حضرت زینب(س) و رقیه(س) را قاطعانه پاسخ می‌دهیم» خاطر نشان کرد: آمریکا با ایجاد گروه‌هایی مانند القاعده و جبهه النصره جوانانی را پرورش داده که تحت لوای اسلام بسیار تندرو و بی منطقی ، ستیزه جو و تکفیری هستند و با مسائل برخورد خشن و فیزیکی می‌کنند، این اسلام خواسته اسرائیل و آمریکا است. این دو گروه مورد تایید و حمایت مستقیم آمریکا هستند و همکاری قطر، ترکیه و عربستان با آن‌ها خواست اربابان آمریکایی است.

“شیخ احمد القطان” روحانی اهل تسنن لبنانی ، در گفتگو با شبکه تلویزیونی العالم در بیروت گفت:«این اقدامات گروه های مسلح ، بیانگر افکار وهابی و متعصبانه ی آنان است.»
وی خاطر نشان کرد:اقدام شماری از عناصر مسلح در نبش قبر حجر بن عدی صحابه پیامبر(ص) به معنای آن است که این گروه های مخالف نظام سوریه خواهان برقراری آزادی و دموکراسی مورد ادعایشان در سوریه نبوده و صرفا به دنبال تنش های فرقه ای و مذهبی در سوریه هستند.
ایده های صهیونیستی و آمریکایی این گروه های تکفیری، کاملا در تضاد با آموزه های دینی مسلمانان مبنی بر برادری و همکاری است.
آمریکا و اسرائیل در پی شکست های متعدد خود در برابر حزب الله لبنان و شکست تل آویو در غزه به این نتیجه رسیده اند که توان آنان برای سیطره بر کشورهای عربی و اسلامی با استفاده از توان نظامی ممکن نیست ؛ ایده ی فعلی آنان حمله به اسلام از طریق مزدوران وهابی به اسلام می باشد.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد که فتنه مذهبی تهدیدی برای امت اسلامی است. در صورتی که علمای جهان اسلام با این فتاوای تکفیری و اقدامات تخریبی مقابله نکنند باید منتظر پیامدهای بدی باشیم که در نهایت به سود اسلام نخواهد بود.

مختصری درباره ی شخصیت “حجربن عدی الکندی”

«حجربن عدی الکندی » در نوجوانی به همراه برادرش به حضور نبی مکرم اسلام رسید و به دین مبین اسلام مشرف شد. پس از زمان اندکی که از اسلام وی گذشت، پیامبر رحلت فرمود. حجربن عدی بعد از رحلت پیامبر همواره و در همه ناملایمات، سختی ها و جنگ ها در رکاب حضرت علی بن ابیطالب(ع) بود. سرانجام بعد از شهادت امیرالمؤمنین و در سال ۵۰ هجری حجر توسط زیادبن ابیه برادرخوانده بدنام و سفاک معاویه (علیه اللعنه) دستگیر و به شام فرستاده شد و در آنجا توسط شخص معاویه به شهادت رسید.

نقل است که وی قبل از شهادت ،به معاویه گفت: پس از مرگ من زنجیر از دست و پایم باز نکنید و خون پیکرم را نشویید، زیرا می خواهم روز رستاخیز با همین وضع با معاویه روبه رو شوم.

  • اول کسی که در «مرج العذرا» تکبیر گفت را همانجا کشتند
    در اعیان الشیعه، ج ۴، ص ۵۸۰ می‌گوید: سرزمین مرج العذراء (منطقه‌ای سرسبز در حدود ۲۰ کیلومتری دمشق) که بازداشتگاه حجر و یاران او شده بود، از جهتی برای حجر بن عدی، عزیز و خاطره‌انگیز بود. در فتح این سرزمین و گسترش دامنه اسلام به آن سامان، حجر بن عدی نقش داشت. در زمان خلیفه دوم آن دیار، آغوش به روی اسلام گشود. وقتی حجر را دست بسته به مرج العذراء آوردند و نام آن جا را پرسید و فهمید، گفت: من اولین مسلمانی بودم که در این منطقه تکبیر گفتم و خدا را یاد کردم، اینک دست بسته و اسیر مرا به این جا آورده‌اند!
  • فرزندم را زودتر از من به قتل برسان
    طبق برخی نقل‌ها، فرزند حجر به نام «همّام» نیز همراه پدر بود. حجر به جلاد گفت: حال که قصد کشتن من و همام را داری، لطفا او را زودتر از من به قتل برسان. جلاد نیز چنین کرد. وقتی به حجر گفته شد چرا چنین خواستی و داغدار فرزند نوجوان خویش شدی، گفت: ترسیدم وقتی شمشیر را بر گردن من ببیند وحشت کند و دست از ولای امیرالمؤمنین بردارد و در نتیجه، در روز قیامت من و او در بهشت برین که خداوند به صابران وعده داده است، همراه هم نباشیم.

گویند معاویه، هنگام مرگ، دچار کابوس ترسناکى شده بود و در حالى که به شدت دچار تشنج و درد بود تکرار مى‌کرد: «اى حجر! مؤاخذه و گرفتارى من به خاطر تو طولانى خواهد بود»

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الله غَافِلاً عَمَّا یَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا یُؤَخِّرُهُمْ لِیَوْمٍ تَشْخَصُ فِیهِ الأَبْصَارُ (ابراهیم-42) گمان مبر که خدا، از آنچه ظالمان انجام ميدهند، غافل است! (نه، بلکه کيفر) آنها را براي روزي تاخير انداخته است که چشمها در آن (به خاطر ترس و وحشت) از حرکت بازميايستد. تروريست‌‌هاي وهابي و دست نشانده ی آمریکا و اسرائیل موسوم به گروه النصره و وابسته به القاعده که از حمايت غربي‌ها و برخي کشورهاي عربي برخوردارند ، پنجشنبه ی گذشته مورخ 12 اردیبهشت 1392 به منطقه‌اي در حومه دمشق حمله کرده و در يک اقدام غيرانساني به تخریب مرقد صحابي خاص پيامبر(ص) و…

بازنگری

امتیاز کل

خلاصه: گروه النصره در مورخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ به منطقه‌ای در حومه دمشق حمله کرده و به تخریب مرقد صحابی خاص پیامبر(ص) و امیرالمؤمنین(ع) پرداختند. این اقدام قبیح با واکنش شدید علمای شیعی و سنی و مردم جهان عرب و اسلام رو‌به‌رو گردید. نماینده رهبر معظم انقلاب در سوریه عنوان کرد:«کوچکترین تعرض به حرم های حضرت زینب(س) و رقیه(س) را قاطعانه پاسخ می‌دهیم» در ادامه ی نوشتار با مختصری از شخصیت حجربن عدی الکندی آشنا گشتیم.

امتیاز کاربران: اولین نفر باشید!
0

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


9 × = هشتاد یک

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>