تازه های سایت
خانه » آخرین عناوین باشگاه نویسندگان سایبری » اخبار » آشنایی با کانون های فعال بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مشهد در سال ۱۳۹۶
نام نویسی باشگاه نویسندگان سایبری
 • معرفی کانون های بسیج دانشجویی پیام نور مشهد در سال 96

 • نام کانون : نشریات و خبرنگاری

 • نام کانون : رسانه و فضای مجازی

 • نام کانون : بررسی و تحلیل

 • نام کانون : جهاد و مقاومت اسلامی

 • نام کانون : کار آمدسازی و مطالبه گری

 • نام کانون : مطالعات استراتژیک و راهبردی

 • نام کانون : علمی پژوهشی

 • نام کانون : اردویی و تربیت بدنی

 • نام کانون : نوسازی معنوی

 • نام کانون : ادبی هنری

 • نام کانون : جهاد و خدمت رسانی

 • نام کانون : مطالعات زن و خانواده ( ویژه بانوان)

آشنایی با کانون های فعال بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مشهد در سال ۱۳۹۶

 • کانون نشریات و خبرنگاری
 • کانون رسانه و فضای مجازی
 • کانون جهاد و مقاومت اسلامی
 • کانون کار آمدسازی و مطالبه گری
 • کانون مطالعات استراتژیک و راهبردی
 • کانون علمی پژوهشی
 • کانون اردویی و تربیت بدنی
 • کانون نوسازی معنوی
 • کانون ادبی هنری
 • کانون جهاد و خدمت رسانی
 • کانون مطالعات زن و خانواده ( ویژه بانوان)

شاید بعضی ها اهمیت رسانه و داشتن صدای رسا رو بدونن، و همین طور اینکه همیشه جامعه و حتی دانشگاه نیاز به خبر و آگاهی از تازه ترین و مهمترین و جالبترین رویداد های جهانی که در اون زندگی می کنیم در همین راستا این اهمیت خبر و خبرنگار رو بالا میبره ، بسیج دانشجویی برای برقراری ارتباط ، اطلاع رسانی مطمئن، شفاو و سریع و به دور از گرایشات انحرافی در دانشگاه و همچنین معرفی خودش و فعالیت هاش در سطح دانشگاه و حتی بیرون از دانشگاه یه کانون داره به اسم کانون نشریات و خبرنگاری که هم به عنوان یه رسانه فراگیر در محیط دانشجویی در زمینه های علمی ، فرهنگی ، سیاسی و … فعالیت میکنن هم برای جامعه و رسوندن خبر های دقیق با برگزاری کلاس های اموزشی خبرنگاری ، نویسندگی خبر ، گویندگی و … سعی میکنن تا خبرنگار هایی با رزومه و سطح بالا تحویل جامعه بدن ، بچه هایی که تو دوران دانشجویی تو دانشگاه قلم میزدن خیلیاشون الآن تبدیل به نویسنده هاسس با تجربه شدن یا با مجلات و روزنامه های مطرح کشوری ارتباط دارن شماهم میتونید از این فرست استفاده کنین و با عضویت در نشریه بسیج آینده خودتون رو تحت تاثیر قرار بدین

راستای اجرا و تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در ارتباط با اهمیت بسیار بالای فضای مجازی و لزوم شبکه‌سازی در این عرصه، مدیریت فضای مجازی سازمان بسیج رسانه بر آن شد تا با فعالسازی پایگاه‌های فضای مجازی در سطح استان گامی مؤثر در این راستا بردارد وهمچنین وجود سایت برای خدمت به دانشجوها.و پوشش خبرهای دانشگاه در فضای مجازی..

هر روز خبرهای جدیدی از کشور های اسلامی در اقصی نقاط جهان میشنویم باید طبق وظیفمون در راستای تمدن سازی اسلامی برای ظهور حضرت قائم گام بردارم. در همین راستا این کانون به بررسی اوضاع منطقه و تحقیق و پژوهش در این زمینه و همچنین برگزاری همایش های بین المللی می پردازه .

یکی از مهمترین اهداف و کارهای هر دانشجویی داره و باید اون رو جدی بگیره مطالبه گری دانشگاه مدرسه نیست که هرچی مدیر ، ناظم گفتن و هر کاری که کردن ساکت بمونیم و فقط از جلو نظام بگیریم دانشجو موذن جامعه هست وباید با تموم قواش بره و مطالبه گر باشه تا بتونه جامعه ای که در اون زندگی میکنه رو تبدیل به بهترین جامعه بشری کنه هدف این کانون هم همینه که با کارآمد سازی و مطالبه گری صحیح و به جا از مسئولین در هر سطحی از جامعه بتونه در راستای رسیدن به اهداف و آرمان های جامعه قدم مؤثری برداره

یکی از نقاط ضعفی که توی کشور ما وجود داره سرانه سطح پایین اطلاعات استراتژِک و راهبردیه . که برای بر طرف کردن این موضوع و بالا بردن سطح فکری و دانسته های افراد در زمینه های عمومی و تخصصی این کانون تشکیل شده.

بسیج دانشجویی برای فرهنگ سازی و توسعه پژوهش و برای اینکه بتونه اندیشه اعضای خودش رو عمیق تر کنه و به کارآمدی نظام اسلامی هم کمک کنه باید در زمینه پژوهش فعالیت داشته باشه. برای همین به جای اینکه فقط یک نفر مسئول علمی تو دانشگاه باشه رو رها کرد و راههای مختلفی رو با ایجاد «کانون علمی و پژوهشی» که وظیفه «نهضت نرم افزاری» داره در دانشگاه ها ایجاد کرد. که شامل واحدهای مختلفی هست. واحد امور نخبگان، واحد خدمات علمی، واحد خدمات پژوهشی، واحد خدمات آموزشی و تحصیلی، واحد بازدیدهای علمی.

این کانون، کانونی است که مورد علاقه ی خیلی هاست و خیلی ها دوست دارن عضوش بشن. از کوچیکی تا حالا حتما این جمله رو که میگه «عقل سالم در بدن سالم» شنیدید. یکی از ویژگیهای این کانون تحرک و فعالیت هست که روحیه ی شور و نشاط و هیجان یک نفر رو اغنا کنه و زمینه های شادی و تحرک اون را به وجود بیاره. مهمترین هدفی که اینکانون داره پهلوان پروری به جای قهرمان پروری است برای همین این کانون با گروه ها و تیم های زیر تشکیل شده. گروه اردوهای سیاحتی، گروه اردوهای زیارتی، گروه اردوهای نخبگان دانش آموزی، گروه اردوهای تفریحی، گروه اردوهای دانشجویان جدیدالورود و راهیان نور و تیم تیراندازی، فوتبال، دو و میدانی، شنا، والیبال، بسکتبال، پینگ پنگ و …

برای اینکه بتوانیم در راستای تحقق آرمانهای دینی خودمون قدم برداریم و با توجه به تاکید حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در مورد احیاء گسترش و تعمق فرهنگ قرآن و اهل بیت و … کانون قرآن و عترت بسیج دانشجویی تشکیل شد که شامل گروههای مختلفی مثل: گروه تحقیقات و مطالعات قرآنی، گروه تولیدات قرآنی، گروه مسابقات، گروه همایش و محافل، گروه سیره ائمه، گروه مهدویت، گروه صحیفه سجادیه، گروه نهج البلاغه، گروه تربیت مربی، گروه ترجمه و مفاهیم و تفسیر، گروه حفظ، گروه صوت و لحن،گروه روخوانی و روانخوانی می باشد.

همانطور که می دونید هنر، زبان رسایی داره که هیچ زبونی به رسایی اون نمی رسه. اگه ما بخوایم اثر یا کاری موندگار بشه باید اونها رو به زبون هنر بیان کنیم. توی این کانون یه جورایی هرچی که دلتون بخواد و بتونه روحیه رو تازه کنه داره. گروههای اون شامل: گروه نمایشی«تئاتر»، گروه تجسمی«منبت، نقاشی و …»، تصویری «فیلمنامه نویسی، فیلم سازی»، گروه شعر«نقد شعر»، انجمن شعر، شعر کلاسیک و …» و گروه نویسندگی «داستان نویسی، نمایشنامه نویسی و …»

همونجوری که امام خمینی و مقام معظم رهبری فرمودند: «تلاش در جهت محرومیت زدایی و خدمت رسانی در کشور در دست سزاوارترین گروه- فرزندان بسیجی ملت ایران است که با مدال پرافتخار فرهیختگی می توانند در رفع مشکلات مردم خود به ایفای نقش بپردازند». کانون جهاد خدمت رسانی و سازندگی بسیج دانشجویی با داشتن گروههای عمرانی، فرهنگی و بهداشتی، مردم مناطق محروم را در عرصه های مختلف «ساخت مسجد، خانه بهداشت، حمام، ساخت خانه برای بی سرپرستان، آموزشهای فرهنگی و دینی و رسیدگی به امور بهداشتی» یاری می دهد و به مشکلاتی که پیش روی نظاممون هست به خصوص در مناطق محروم رسیدگی میکنه.

می دونید که عنصر اصلی تشکیل خانواده زنه تا اونجایی که امام خمینی(ره) فرمودند از دامن زن، مرد به معراج می رسه و کار اصلی تربیت و رسیدگی به امور اعضای خانواده به عهده زنه، این کانون با هدف آشنایی در مورد مسائل مختلفی از قبیل: مسئله زن و حقوق زن بحث می کنه و می خواد تا زنها رو به نقطه ای که برای یک زن آرمانی و مطلوب هست برسونه. این کانون از گروههای زیر تشکیل شده: گروه زن فرهنگ و تربیت – گروه زن در تمدن غرب – گروه زن در ادیان الهی – گروه زن و حقوق – گروه زن و بهداشت – گروه زن و خانواده.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


× شش = 18

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>