تازه های سایت
خانه » آخرین عناوین باشگاه نویسندگان سایبری » پژوهشکده علم الهدی » تکنولوژی های نو » آموزش ساخت ایمیج و درایور مجازی برای اجرای ایمیج ها در کامپیوتر
نام نویسی باشگاه نویسندگان سایبری

آموزش ساخت ایمیج و درایور مجازی برای اجرای ایمیج ها در کامپیوتر

مطمئناً برای خیلی از شما نیز پیش آمده است که بخواهید یک CD یا DVD را در کامپیوتر کپی کنیم و جدای از اینکه محتویات آن چیست معمولاً همه ما با عمل کپی پیست این کار را انجام می دهیم . اما در این قسمت می خواهم شما را با روش دیگری که به نام ایمیج گیری از سی دی و DVD معروف است آشنا کنم . حتماً می پرسید که این روش چه تفاوتهایی با روش قبلی دارد .

مزیت های روش ساخت ایمیج از لوح های فشرده : ۱-سرعت بالا در هنگام کپی کردن اطلاعات به کامپیوتر همراه با تنظیم سرعت ۲-کپی برداری از CD و DVD های خش دار به وسیله تنظیم سرعت و دقت در هنگام کپی برداری ۳-کپی برداری از CD و DVD های قفل دار ( در روش قبلی امکان پذیر نمی باشد ) ۴-ساخت ایمیج از نرم افزار های آموزش چندتایی و اجرای آنها بدون نیاز به تعویض در سی دی رام  بوسیله اضافه کردن چندین ایمیج درایور . ۵-رایت مجدد از روی ایمیج ذخیره  شده بر روی CDوDVD با چند کلیک ساده ۶- ایمیج گیری از cd و dvd های اورجینال در کامپیوتر و اجرای آنها بدون نیاز به CD یا DVD اصلی و سالم ماندن آن (معمولاً لوح های فشرده گرانقیمت ) ۷- و مهمترین مزیت این روش جلوگیری از آلوده شدن به ویروس های مخرب می باشد . و همانند یک CD نمی توان داخل آن چیزی اضافه کرد یا از آن چیزی را کم کرد . و بسیاری مزیتهای دیگر که هنگام استفاده خودتان متوجه آنها خواهید شد . و اینک ادامه آموزش :

برای تهیه ایمیج از لوح های فشرده به دو نرم افزار احتیاج داریم .

۱- نرم افزار تهیه ایمیج ( مثل Clon CD و Alcolو..) ۲-نرم افزار اجرای ایمیج ها (Vitral Clon  Drive) ما در این آموزش با نرم افزار Clone CD این کار را آموزش میدهیم و بزودی کار با بقیه را نیز سعی می کنم در سایت برایتان آموزش دهم . حل بپردازیم به ادامه آموزش نخست نرم افزار های Clon CD و  Virtual Clone  Drive را با استفاده از لینک های زیر از سایت کپی نت دانلود تهیه نمایید .
پس از دانلود نرم افزارها نخست نرم افزار Vitral Clon  Drive  را نصب نمایید .  نصب آن ساده است و پس از نصب آن یک درایو مجازی به نام   BD-Rom Driver به  لیست My Computer  اضافه می شود .
پس از اینکار نرم افزار Clone CD را نصب  نمایید . اکنون CD یا DVD را در CDRom و یاDVDROM مربوطه قرار  دهید و نرم افزار  Clone CD را اجرا کنید . همانطور که در شکل می بیند این  نرم افزار از چهار قسمت تشکیل شده است .

برای شروع روی خانه اول (Read to Image File)کلیک کنید . در پنجره Copy From CD شما باید از لیست سی  دی رام های خود نام درایور خود را انتخاب کنید و Next رابزنید .

در پنجره دوم نوع محتویات داخل آن را از میان گزینه های باکس انتخاب کنید . و Next را بزنید و در پنجره سوم با کلیک روی دکمه Browse یک فولدر یا یک مکان خاص را در سیستم خود مشخص کنید تا ایمیج ها در آن قسمت ذخیره گردند .
 و روی Ok کلیک کنید تا ایمیج گیری آغاز گردد و پس از پایان روی دکمه Finish کلیک نمایید .
حالا به مکان ذخیره ایمیج ها بروید و مشاهده می کنید که سه نوع فایل در آن  ایجاد شده است.

که با کلیک بروی آیکون Image.ccd نرم افزار یا لوح فشرده  شما اجرا شده و آماده استفاده می باشد در این روش حتی اتوران های شما  بدون اینکه خراب شود اجرا می شود .

امیدوارم از این مطلب استفاده کرده باشید
مدیریت کپی نت آموزش

دانلود PDF آموزشی این مطلب

147103

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


+ شش = 7

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>