تازه های سایت
خانه » آخرین عناوین باشگاه نویسندگان سایبری » حکمت و معرفت(فرهنگی) » روایت تفحص شهیدی‌ با توسل به‌ امام رضا(ع)
نام نویسی باشگاه نویسندگان سایبری
روایت تفحص شهیدی‌ با توسل به‌ امام رضا(ع)

روایت تفحص شهیدی‌ با توسل به‌ امام رضا(ع)

برای پیدا کردن پیکر شهید به امام رضا(ع) توسل کردیم. خورشید مى‌رفت تا پشت تپه ماهورهاى رو به رو پنهان شود؛ آخرین بیل‌ها که در زمین فرورفت، تکه‌اى لباس توجه ما را جلب کرد. روى کارت شناسایى شهید نوشته بود: «سیدرضا».

اوایل سال ۷۲ در منطقه عملیاتى والفجر مقدماتى، بین کانال اول و دوم، مشغول کار بودیم؛ چند روزى مى‌شد که شهید پیدا نکرده بودیم؛ هر روز صبح زیارت عاشورا مى‌خواندیم و کار را شروع مى‌کردیم، مطمئن بودیم در توسل‌هایمان اشکالى وجود دارد.

آن روز صبح، کسى که زیارت عاشورا مى‌خواند، توسلى پیدا کرد به امام رضا(علیه السلام). شروع کرد به ذکر مصائب امام هشتم و کرامات ایشان؛ مى‌خواند و همه زار زار گریه مى‌کردیم.تنها هدف گروه تفحص ، بازگرداندن پیکر مطهر شهدا به آغوش خانواده های داغدارشان بود و از امام هشتم خواستیم ما را دست خالی برنگردانند.

غروب شد و کم کم درحال تعطیل کردن جستجو و برگشتن به مقرهایمان بودیم ؛ دیگر داشتیم ناامید مى‌شدیم؛ خورشید مى‌رفت تا پشت تپه ماهورهاى رو به رو پنهان شود؛ آخرین بیل‌ها که در زمین فرو رفت، تکه‌اى لباس توجه ما را جلب کرد؛ همه ی مان سراسیمه به آنجا رفتیم؛ با احترام و قداست شهید را از خاک در آوردیم؛ روزى‌اى پربرکتی بود که درآن لحظه نصیب‌مان گردید؛ شهیدى آرام خفته به خاک. برای پیداکردن کارت شناسی و مدارک شهید یکی از جیب هایش را باز کردیم اما در کمال حیرت و ناباورى، دیدیم که یک آینه کوچک، که پشت آن تصویرى نقاشى از تمثال امام رضا(علیه السلام) نقش بسته به چشم مى‌خورد؛ از آن آینه‌هایى که در مشهد، اطراف ضریح مطهر مى‌فروشند، گریه‌مان درآمد، همه اشک مى‌ریختند.

جالب‌تر و سوزناک‌تر از همه، زمانى بود که از روى کارت شناسایى‌اش فهمیدیم نامش «سید رضا» است؛ شور و حال عجیبى بر بچه‌ها حکم‌فرما شد؛ ذکر صلوات و جارى اشک، کمترین چیزى بود که درآن لحظات می دیدیم.

شهید را که به شهرستان ورامین بردند، بچه‌ها رفتند پهلوى مادرش تا سرّ این مسئله را دریابند، مادر بدون اینکه اطلاعى از این امر داشته باشد، گفت: «پسر من علاقه و ارادت خاصى به حضرت امام رضا(علیه السلام) داشت».

منبع: فرهنگ نیوز

اوایل سال 72 در منطقه عملیاتى والفجر مقدماتى، بین کانال اول و دوم، مشغول کار بودیم؛ چند روزى مى‌شد که شهید پیدا نکرده بودیم؛ هر روز صبح زیارت عاشورا مى‌خواندیم و کار را شروع مى‌کردیم، مطمئن بودیم در توسل‌هایمان اشکالى وجود دارد. آن روز صبح، کسى که زیارت عاشورا مى‌خواند، توسلى پیدا کرد به امام رضا(علیه السلام).…

بازنگری

امتیازکل

خلاصه: 30سال زمزمه ی عاشقانه ی مادران شهید در گوش قاب عکس فرزندان مفقودالاثرشان ،قابل تصور نیست. درباب شهیدان دفاع مقدس ،غیرقابل تصورهای زیادی نقل شده ،از اجساد سالم تا اجساد بی دست با فرقی شکافته یا کشف قمقمه های سالم پرآب شان! جالب آنکه تفحص این شهدا جز با عنایت ائمه هدی میسر نیست!هرچند از آن همه خلوص زایدالوصف ، جز این هم انتظاری نمی توان داشت. این پست را بعنوان نمونه ای از هزارها ، پیشکش حضورتان کرده ایم.

امتیاز کاربران: 4.9 ( 1 رای)
0

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


نُه + = 18

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>