تازه های سایت
خانه » آخرین عناوین باشگاه نویسندگان سایبری » اخبار » نماینده بسیج دانشجویی در دیدار با رهبر انقلاب:
نام نویسی باشگاه نویسندگان سایبری

نماینده بسیج دانشجویی در دیدار با رهبر انقلاب:

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، نماینده دانشجویان بسیجی دانشگاههای کشور در دیدار در بیست و چهارمین روز ماه مبارک رمضان ۱۴۳۶ مقابل رهبری به سخنرانی پرداخت.

وحید زارع نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور که مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز است در این دیدار به موضوعات مختلفی اشاره کرد.

زارع در آغاز سخنان خود گفت: امروز درحالی به دیدار رهبر عزیزتر از جانم آمده‌ام که کمی آنسوتر کودکان و زنان مسلمان یمنی در ماه مبارک رمضان زیر بمباران وحشیانه آل سعود افطار می کند. برادران و خواهرانم در سوریه و عراق در چنگال وحوش داعشی و تکفیری گرفتار شده اند. من مسلمانم، شیعه ام، من غیرت دارم. من از علی اکبرِ حسین درس شجاعت و مردانگی گرفته ام. من عاشق شهادتم. به خدا قسم اگر شرایط جهاد فراهم شود آل سعود و داعش و صهیونیست ها را در طرفه العینی به خاک ذلت می نشانیم و به امید آن روز لحظه شماری می کنیم.

وی ادامه داد: خدا را شاکرم که اگر برخی مسئولین علاقه ی زیادی به شنیدن مطالبات و دغدغه های دانشجویان نشان نمی دهند، پدر مهربانی هست که به فرزندان خود توجه دارد و سخنان آنان را می شنود.

زارع  با بیان اینکه چند سالی است که یک جنگ اقتصادی تمام عیار بر ملت ما تحمیل شده است، گفت: هدف از این جنگ، “جدا کردن مردم از نظام اسلامی” است. فشارهای مضاعف و تحریم های ظالمانه چند ساله اخیر در حوزه اقتصاد با همین رویکرد صورت گرفته است؛ لکن همین تحریم ها از سویی عامل ظاهر کننده مشکلاتی هستند که سال های سال در اقتصاد کشور وجود داشته است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز اظهار داشت: در این چند سال مذاکره هم بدیهیات امر برای برخی که قائل به آن نبودند، ملموس شد. دو نکته در این سال های مذاکره آشکار گشت: اول اینکه آمریکا غیر منطقی، بد عهد و غیر قابل اعتماد است که مدام زیر میز می زند و دبه می کند. دوم آنکه نه همه تحریم ها برداشتنی هستند و نه اگر برداشته شوند مشکلات اقتصادی کشور حل شده و یک شبه اقتصاد شکوفا می‌شود.

نماینده بسیج دانشجویی، با تاکید بر اینکه علیرغم روشن بودن راه حل، که همان اتکّا به توان داخلی و مدیریت جهادی است تا کنون اقدام قابل قبولی  در این خصوص صورت نگرفته است گفت: هرچند ما حرف های نو و بدیعی در این زمینه داریم که می تواند به حل این مسائل کمک کند؛ اما مسئولان رغبتی به شنیدن حرف های ما ندارند.

وی یکی از مواردی را که مانع از اجرای درست راه حل‌های بومی می شود را مبانی فکری غلط اعلام کرد و گفت: تحریف خط امام نه تنها در حوزه سیاسی و فرهنگی، بلکه امروز در حوزه اقتصادی نیز مشاهده می شود.

زارع ادامه داد: ما گرچه توفیق نداشتیم در زمان حیات امام عزیز تنفس کنیم. اما امروز او را خیلی روشن و واضح می شناسیم. آن امامی که ما شناختیم امامِ ساده زیستی، امامِ محرومان و امام سطله ستیزی بود. آن امام در یک کلام،”امام ما می توانیم” بود.

به گفته وی، برخی تجدید نظرطلبان هواخواه لیبرالیسم و عدول کردگان از اندیشه های امام راحل با خوانش غلط و تحریف آمیز از اندیشه ها و اصول و مکتب امام (ره) در نظر دارند در عرض ریل معتبر و اصلی انقلاب، ریل‌گذاری جدیدی بر مبنای سلایق شخصی خود ایجاد کنند. این افراد در حوزه اقتصاد به دنبال القایِ “ما نمی توانیم” بوده و به دنبال ایجاد یک “استعمار پنهان” به گونه ای که استقلال و خودکفایی را نیز بی معنی می خواند، هستند.

وی ادامه داد: در اجرای اقتصاد مقاومتی نیز همانند اصل ۴۴ برخی از اجزای کار در دست افرادی است که اعتقادی به این نوع “سیاست های عدالت‌طلبانه” ندارند. متاسفانه امروز ما شاهد این نگاه ها در وزرا و مسئولینی که از بنِ دندان به اقتصاد لیبرالی و بازار آزاد اعتقاد دارند یا افرادی که با سابقه وزارت در حوزه کشاورزی  به صراحت صحبت از بیهوده بودن خودکفایی می کنند یا آن افرادی که در صنعت نفت و گاز سکان دار بوده و هستند و اعتقادی به مذموم بودن خام فروشی نداشته و گامی در راستای توسعه صنعت پالایشی کشور بر نمی دارند، هستیم.

وی در بخشی از صحبت‌های خود پرسید: سوال مهم این است که تا چه زمان، افرادی که با گفتمان اصیل انقلاب اسلامی در حوزه اقتصاد، نسبت درستی ندارند، باید مسئولیت های اجرایی و مناصِب تصمیم گیری را به عهده بگیرند؟ مگر ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار نیستیم؟ آیا ما در جنگ نظامی کسانی را که معتقد به جنگ کردن نبودند، به عنوان فرمانده لشکر انتخاب می کردیم؟ با این نگاه ها و این افراد چگونه می توان به پیروزی در جنگ اقتصادی امیدوار بود؟

نماینده بسیج دانشجویی مورد دیگری را که مانع از اجرای درست راه حل‌های بومی می شود را عدم مبارزه نظام مند سیستمی با فساد اعلام کرد و گفت: مبارزه با فساد و اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی مکمل یکدیگر و دو روی یک سکه هستند.

وی افزود: بدون زدودن فساد از پیکره اقتصاد، اقتصاد مقاومتی شکل نمی گیرد و ثمره اجرای اقتصاد مقاومتی هم برخورداری از اقتصادی پاک و سالم خواهد بود. فساد اقتصادی موضوعی است که در این سال ها کشور  بیشترین هزینه را در عرصه اعتماد عمومی برای آن پرداخته است.

به گفته زارع، شواهد نشان داده شبکه فساد به هیچ دولتی رحم نکرده و متعلق به جناح و جریان خاص سیاسی ای هم نیست. این شبکه حیات خود را در نزدیکی به قدرت و غبار آلودگی فضای اقتصاد می داند.

وی در واکاوی علل وقوع فساد به دو عامل کاغذ بازی و روابط انسانی که از اصلی ترین دلایل بروز این معضل و عامل بوجود آورنده جعل های فراوان در اسناد و رانت های زیاد در روابط هستند، اشاره و خاطرنشان کرد: راهکار، “مبارزه سیستمی با فساد” و “شفافیت اطلاعات در اقتصاد” است که می تواند عرصه را بر قاچاقچیان و ویژه خواران بسته و راه تنفسی را برای “اقتصاد درون زا” باز کند.

به گفته وی، امروز محور اصلی مطالبه ما استقرار سازوکارهایی برای نظارت، کنترل و مدیریت فرآیندهای فعالیت های اقتصادی است تا بتوان از بروز فساد در این سیستم پیشگیری کرد.

نماینده بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: متاسفانه رویکرد ما تا به امروز در مواجهه با فساد صحیح نبوده و بدلایل مختلف اقدامات موثر و زیربنایی در این خصوص  شکل نگرفته است. البته اقداماتِ خوبی هم در این سال ها مثل “تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز” صورت گرفته است. هرچند جای سوال است که چرا تا کنون گامِ موثری از سوی دولت برای عملیاتی شدن این قانون مهم و کارآمد مشاهده نمی گردد؟

به گفته وی فرآیند بیمار و ناکارآمد خصوصی سازی، فقدان سیستم ها و سامانه های جامع و یکپارچه در انجام امور اقتصادی کشور و اعطای امتیازات و فرصت های ویژه و خاص در بخش تجارت کشور نقش زیرساختی و اساسی را در مبارزه با فساد دارند.

زارع افزود: دو عاملِ مبانی فکری غلط و عدم مبارزه نظام مند سیستمی با فساد باعث شده است آرایش اقتصادی کشور آرایش متناسب با شرایط مبارزه در یک جنگ تمام عیار نباشد و در نتیجه پیشرفت قابل توجهی نیز محقق نشود.

وی گفت:  امروز ما شاهدیم که یک “جریان فرهنگی معاندِ با انقلاب” زیر چترِ سیاستِ تساهل و تسامح آقایان، بصورت خزنده در عرصه های مختلف فرهنگی در حال نفوذ در جامعه و بویژه در دانشگاه‌هاست. برخی مدیران دانشگاه ها نیز، زمینه را برای این ساختارشکنان در دانشگاه فراهم کرده اند.

نماینده بسیج دانشجویی افزود: ما متاسفیم که به عرض برسانیم درحالی که شتابِ رشدِ علمی کشور در حال تنازل است و با سرمایه های علمی کشور برخوردهای سلیقه ای و ناعادلانه آنچنان که با هزاران دانشجوی بورسیه صورت گرفت، می شود، دغدغه آقایان ترویج موسیقی و کنسرت است. آخر ما نمی دانیم دانشگاه جای کنسرت و موسیقی و رقص و آواز است یا محل تربیت نخبه متعهد به انقلاب اسلامی؟

وی پرسید: سوال اصلی اینجاست که ما نمی دانیم در برخورد با اعطای  “مجوزهای به ظاهر قانونی” به این فعالیت ها که ارزش ها را به سخره می گیرند به چه شکل برخورد کنیم؟

زارع خطاب به مقام معظم رهبری گفت: همانطور که شما فرمودید یکی از چالش هایی که با آن مواجهیم، سهل‌انگاری در عمل و حرکت است. این معظل در محیط‌های نخبگانی کشور با چالش دیگری آمیخته می شود و آن اینکه مسئله ها و دغدغه های موجود در جامعه نخبگانی اعم از دانشگاه و حوزه، به قدری از واقعیات جامعه دور می شود که اگر تمام و کمال هم اجرایی شود، دردی از جامعه ما را دوا نخواهد کرد. ما از اساتید دانشگاه، حوزه و نخبگان گله داریم ما امروز از خودمان و جنبش دانشجویی هم این گله را داریم که بعضاً اولویت هایمان دردهای مردم، و معضلات کف جامعه نیست.

به گفته وی، جنبش دانشجویی بجای اینکه سودای تربیتِ جوان هاى نخبه، مجاهد و مسئولیت پذیر را براى رسیدن به آینده و کسب فتح الفتوح دیگری در سر داشته باشد، بعضاً یا سرگرم مسائل خودش شده یا فقط به رویکردهای مربوط به دولت می پردازد و “رقابت گفتمانی” را نیز با تحلیل های شخص محورانه به حاشیه رانده است. آن زمانی که افق دید، اینچنین سرگرم مسائل سطحی، خرد و کم اهمیت شد، اولویت ها گم می شود و وقتی اولویت ها گم شد، جنبش دانشجویی از مردم و از آرمان های مطلوبش فاصله می گیرد.  هرچند این مسئله قابل تعمیم به همه فعالیت های جامعه نخبگانی و جنبش دانشجویی نیست، اما بروز و ظهورش در برهه هایی نیز، غیر قابل انکار است.

وی خطاب به رهبر انقلاب گفت: این روزها حرفهایی می‌شنویم که سخت قلب ما را رنجور می‌کند، این روزها صحبت از صلح امام حسن (ره) و مردم آن دوران است. آقایان این حرفها را نزنند، این مقایسه ها ظلم به این ملت غیور است. وجه تشابه ملت همیشه در صحنه ایران با مردمان آن زمان چیست؟!

زارع افزود: آقایان مگر ملت را نمی بینند؟ مگر ندیدند هرجا تهدیدمان کردند، ملت پرشورتر ۲۲بهمن ها را برگزار کرد؟ مگر همین روز قدس را ندیدند؟ آقایان! این ملت کجای کار را کم گذاشته است؟ مگر آن زمانی که برخی خواص در خواب بودند همین ملت نبود که آتش فتنه افروزی سال ۸۸ را خاموش کرد و ۹دی را آفرید؟ مگر امام در وصف ملت ما نفرمود که این ملت از امت صدر اسلام هم بهتر است؟

نماینده بسیج دانشجویی افزود: آقایان شما بگویید این ملت، که همیشه به خصومت با استکبار افتخار کرده، امروز چه کرده است که باید با مردمان زمان امام حسن (ع) قیاس شود؟ مسئولین کم نیاورند و شانه خالی نکنند، این ملت ایستاده است. ما ایستاده ایم. ما بدریون این انقلابیم که تا آخرین نفس ایستاده ایم. ما تا آخر ایستاده ایم تا او بیاید.

دیدند دشمنان که در این خطه لاف نیست/ شمشیر دوستان علی در غلاف نیست

در این قبیله، نخل تناور همیشه هست/ مقداد هست، مالک اشتر همیشه هست

اینجا که کوفه نیست خوارج علم شوند/سلمان نمرده است، اباذر همیشه هست

همواره دست ها به علمداریت بلند/ آسوده خاطرت که برادر همیشه هست

صف بسته اند این همه سردارها به شوق/ یعنی برای پیشکشت، سر همیشه هست

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


سه × 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>