تازه های سایت
نام نویسی باشگاه نویسندگان سایبری
ازدواج عصر جاهلیت

ازدواج عصر جاهلیت

روز قیامت وقتی همه به صف شده بودن خداوند فرمود : هرکی مدرک تحصیلی بالایی داره و پولداره بیاد بره بهشت تا از نعمت هایی که بهش میدم لذت ببره و هرکی اینارو نداره بیاد بره جهنم تا شدید ترین عذاب ها رو ببینه.
دهه چی شد؟ مگه خدا همچین کاری هم میکنه؟ خادم سایبری چی میگی برا خودت حالت بده ها؟ خدا و این حرف ها؟ چرا داری کفر میگی؟
- کفر کجا بود؟ خب حرف حساب می زنم دیگه. مگه نمی بینین اون خانواده هایی که ادعای خدا پرستی و مسلمانی دارن وقتی برای دخترشون خواستگار میاد بجای اینکه به دین و اخلاق خواستگار توجه کنن به مادیات و مدرک و این چیز ها توجه میکنن؟
خدای اون ها هم لابد اینجوری هست دیگه. وگرنه کتاب خدا مشخصه، دین خدا مشخصه، احادیث ائمه مشخصه و اون چیزی که مشخص نیست این هست که این کفر از کجا اومده؟؟؟
متأسفانه ما برگشتیم به دوران جاهلیت، مادیات و ثروت و مدرک و خیلی چیزای دیگه که فقط برای به رخ کشیدن هستن جاش رو به انسانیت و دین و معرفت و پاکدامنی داده.
بیایم یه مقدار حرف ها و شعار های کلیشه ای رو بگذاریم کنار و خیلی رو راست در باره ازدواج حرف بزنیم.
چیزی که این روز ها فکر خیلی از جوان ها رو درگیر خودش کرده.
من خودم به عنوان یک جوان مسلمان راه تکمیل شدن دین خودم رو ازدواج می دونم اما با این وضع موجود پشت دستم رو داغ کردم که سمت ازدواج برم چون چیز هایی دیدم و هم چنین تجربه کردم که واقعاً متأسف شدم.
یک خانم چون مدرک بالایی داره یا مثلاً دانشجوی رشته پزشکی هست برای خودش عار میدونه مثلاً با یه لیسانسه که رشته غیر پزشکی هست ازدواج کنه. خب اینا ارزش جامعه ماست؟ ارزش آدم هاست؟
لپ کلامم این هست اونایی که ادعای مسلمانی دارن ادعای خدا پرستی دارن ادعای شیعه اهل بیت بودن رو دارن، اگه بخاطر مادیات ازدواج رو بهم بزنین یقین کنین که نه مسلمانین نه خدا پرستین نه شیعه هستنین.

روز قیامت وقتی همه به صف شده بودن خداوند فرمود : هرکی مدرک تحصیلی بالایی داره و پولداره بیاد بره بهشت تا از نعمت هایی که بهش میدم لذت ببره و هرکی اینارو نداره بیاد بره جهنم تا شدید ترین عذاب ها رو ببینه. دهه چی شد؟ مگه خدا همچین کاری هم میکنه؟ خادم سایبری چی میگی برا خودت حالت بده ها؟ خدا و این حرف ها؟ چرا داری کفر میگی؟ - کفر کجا بود؟ خب حرف حساب می زنم دیگه. مگه نمی بینین اون خانواده هایی که ادعای خدا پرستی و مسلمانی دارن وقتی برای دخترشون خواستگار میاد بجای…

بازنگری

امتیاز کل

خلاصه: برای ازدواج گوش ما پره از نصیحت کردن اما گوش خیلی ها خالیه از حرف های بالا.

امتیاز کاربران: 4.9 ( 1 رای)
0

۲ نظر

 1. چرادیدتون اینه؟من نمیگم حرفتون اشتباهه اما ازون طرفش هم هس وقتی که آقاپسر مذهبی بدون اطلاع خانواده اش ازطریق دوست متاهلش اقدام میکنه ودختروخانواده اش هم قبول میکنن اما میبینیددیگه ازطرف خانواده پسرخبری نمیشه چرا؟چون خانواده پسر نظرشون اینه که هنوز زوده پسرشون ازدواج کنه (تاکار پیدانکنه وسربازی نره) این وسط بااحساسات دختر بازی میشه

  • ضمن سلام و تشکر از مشارکت فعال شما در تکمیل این بحش
   همانطور که می دانید ،این سایت به کمک دانشجویان بسیجی دانشگاه بروز می شود و کلیه ی مطالب ارسالی (هرچند ناقص و سطحی) تاجاییکه با آرمان های نظام و انقلاب در تضاد نباشند ، تایید و منتشر می شوند اما یادمان باشد که این مطلب توسط یک دانشجو منتشر می شود ، نه یک استاد یا محقق روابط اجتماعی ، بنابراین مطالب مطرح شده را هیچگاه به پای باورهای یک حزب یا گروه نگذارید.
   کاملا قبول داریم که طرح مشکلات این حوزه ، مسئله ای نیست که بتوان در چند خط بدان پرداخت ضمن اینکه در این پست ، نویسنده ی دانشجو ، جدید و پرتلاش سایت دانشگاه مان ؛ صرفا بخشی از مطالعات و عقایدش را از طریق سایت بسیج دانشگاه بازتاب داده است و این همان چیزی است که از یک سایت رسمی گروهی فعال انتظار می رود.

   درخصوص جزئیات آن کاملا با شما هم عقیده ایم ، متاسفانه رسوخ باورهای غلط و بعضا دست وپاگیر ، مشکل دیگری در مسیر ازدواج جوانان است که متاسفانه گریبانگیر برخی خانواده های بظاهر مذهبی مان نیز شده است.
   درپایان از ارتباط،اعتماد و لطف شما نسبت به سایت خودتان ، کمال تشکر را داریم.
   درپناه خدا

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


چهار + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>