تازه های سایت
نام نویسی باشگاه نویسندگان سایبری

هتک حرمت رمضان!

رمضان که از راه می رسد جهاد انسان با نفس خویش آغاز می شود،چراکه باید از هر گناهی بیش از همیشه پرهیز نماید. در این ماه همه ی مومنان همچون مجاهدانی هستند که نفس خویش را تسلیم ایمان و تقوی خود می کنند.رمضان ماه تقویت اراده،جهاد با نفس و اخلاص در عمل است.

شیطان با وجود علم به جایگاه خود در برابر خدای خویش، با وجود دانایی کامل به معاد،توحید و یگانگی خداوند فقط بدلیل تذلذل در اخلاص ، بدین روزگار فلاکت بار هبوط کرد.مطیع محض اوامر الهی بودن یعنی اخلاص در عمل، امتیاز بزرگی است که بخشی از آن را در ایام ماه رمضان به مرحله ی ظهور و بروز می رسانیم.

اما اگر کسی با تمام وجود اظهار به روزه خواری نمود،تکلیف چیست؟!
بنا به آیه ی شریفه ی «لااکراه فی الدین» افراد مختارند روزه بگیرند یا نگیرند،مسلمان باشند یا کافر باشند اما در برابر حکومت اسلامی حق انتخابی وجود ندارد،هتک حرمت خطوط قرمز جوامع اسلامی سوای از دین و سلایق شخصی افراد است.

وظیفه ی من و تو بعنوان دانشجویان مقید و فرهیخته ی ایران اسلامی چیست؟
در همین رابطه منتخبی از بیانات شیرین مرحوم کافی را بعنوان چراغ راه ، بیان می نمایم:

چندین روز پیش از آغاز ماه رمضان ،شهربانی اعلام کرده بود ، تظاهر به روزه خواری قدغن است،خیلی خوشحال شدیم چراکه ، ما داد می زنیم بالا ممبر ها ،حالا زور هم کمک مان می کند؛ چقدر خوبه دوتایی دست به دست هم بدیم کارهای دینی رو انجام بدیم.
ظهر یکی از نخستین روزهای ماه رمضان بود و من از خیابان “زند” آبادان بسمت مسجد می رفتم که با دکان فعال بستنی فروشی روبرو شدم!
به حکم مسلمان بودن ، نهی از منکر وظیفه ام بود ،باید اعتراض می کردم ، بنابراین آمدم مقابل میز بستنی فروش… سلام کردم و پس از اندکی احوال پرسی و خوش وبش چنین پرسیدم:

  • می دونی ماه رمضانه؟
  • می دونی از نظر دین ، روزه خواری برای کسی که مانعی ندارد(مسافر نیست،مریض هم نیست) حرامه؟
  • می دونی از نظر قانون هم تظاهر به روزه خواری قدغنه؟

بستنی فروش به بهانه ی تامین خرجی خانواده بر ادامه ی این رفتار خلاف شرع وقانون خود پافشاری می کند.به او گفتم:«می تونی خرج ماه رمضانت را از آشنایان قرض کنی ، یقین داشته باشه خدای قادر شرایط ادای دینت را فراهم می کند.»
بعد از آنکه با مخالفت مجدد بستنی فروش روبرو می شوند چنین می گویند:« دین دستور می ده جلوتو بگیرم،اول با اخلاق؛حریفت نشدم با قدرت قانون اقدام کرده و دکانت را پلمپ می کنم.»

در فایل صوتی پیوست شده ، شرح کامل این ماجرا را دنبال نمایید.

منابع و مراجع:
پیک شهروندی(در کوچه های بهشت) شماره ۸۸-تیر۹۳
فرازی از کتاب آزادی معنوی استاد شهید مطهری
خبرگزاری تسنیم

لینک دانلود فایل
رمضان که از راه می رسد جهاد انسان با نفس خویش آغاز می شود،چراکه باید از هر گناهی بیش از همیشه پرهیز نماید. در این ماه همه ی مومنان همچون مجاهدانی هستند که نفس خویش را تسلیم ایمان و تقوی خود می کنند.رمضان ماه تقویت اراده،جهاد با نفس و اخلاص در عمل است. شیطان با وجود علم به جایگاه خود در برابر خدای خویش، با وجود دانایی کامل به معاد،توحید و یگانگی خداوند فقط بدلیل تذلذل در اخلاص ، بدین روزگار فلاکت بار هبوط کرد.مطیع محض اوامر الهی بودن یعنی اخلاص در عمل، امتیاز بزرگی است که بخشی از آن…

بازنگری

امتیاز کل

خلاصه: روزه خوارى علنى ، هتك حرمت اسلام است . اين عمل يعنى فحش دادن به قرآن يعنى فحش دادن به پيغمبر اسلام . اگر مى خواهى روزه بخورى برو در خانه ات بخور. اگر روزه را در خانه ات بخورى يك گناه كبيره كرده اى ولى وقتى روزه را علنى در خيابانها مى خورى ، علاوه بر اينكه روزه خوارى ، فحش هم به اسلام داده اى(بیانات شهید مطهری)

امتیاز کاربران: 4.9 ( 5 رای)
0

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


× 8 = هفتاد دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>