تازه های سایت
خانه » اخبار مهم سایت » آموزش عضویت در سایت بسیج
نام نویسی باشگاه نویسندگان سایبری

آموزش عضویت در سایت بسیج

نگفتم سربازان، چون سرباز فقط منتظر است که به او بگویند “پیش” ، برود جلو ؛ [بگویند] “عقب بیا”، بیاید عقب ؛ یعنی سرباز هیچگونه از خودش تصمیم گیری و اراده ندارد و باید هر چه فرمانده می گوید عمل کند ؛ نگفتیم هم فرماندهانِ طرّاح قرارگاه ها و یگان های بزرگ، چون آنها طراحی های کلان را می کنند. افسر جوان تو صحنه است ، هم به دستور عمل می کند، هم صحنه را درست می بیند، با جسم خود و با جان خود صحنه را می آزماید. لذا اینها افسران جوانند، دانشجو نقشش این است.

afsar12ببینید عزیزان! شماها میدانید ،امروز جمهورى اسلامى و نظام اسلامى با یک جنگ عظیمى مواجه است، لیکن جنگ نرم – که دیدم همین تعبیر «جنگ نرم» توى صحبتهاى شما جوانها هست و الحمدللَّه به این نکات توجه دارید؛ این خیلى براى ما مایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى خوشحالى است – خوب، حالا در جنگ نرم، چه کسانى باید میدان بیایند؟ قدر مسلّم نخبگان فکرى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند. یعنى شما افسران جوانِ جبهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى مقابله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى با جنگ نرمید.

اینى که چه کار باید بکنید، چه جورى باید عمل کنید، چه جورى باید تبیین کنید، اینها چیزهائى نیست که من بیایم فهرست کنم، بگویم آقا این عمل را انجام بدهید، این عمل را انجام ندهید؛ اینها کارهائى است که خود شماها باید در مجامع اصلى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تان، فکرى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تان، در اتاقهاى فکرتان بنشینید، راهکارها را پیدا کنید؛ لیکن هدف مشخص است: هدف، دفاع از نظام اسلامى و جمهورى اسلامى است در مقابله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى با یک حرکت همه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جانبه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى متکى به زور و تزویر و پول و امکانات عظیم پیشرفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى علمىِ رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اى. باید با این جریان شیطانىِ خطرناک مقابله شود.

ما اعضای باشگاه نویسندگان سایبری ، دست غیرت و همتت را به گرمی می فشاریم.
انشالله باهمکاری یکدیگر و در بستر این باشگاه بتوانیم ، بخشی از دین بزرگ خود را نسبت به حفظ آرمان های مقدس جمهوری اسلامی مان، ادا نماییم.

در ادامه ، سرفصل های آموزشی را گرد آورده ایم.
منتظر چی هستید؟
با کلیک بر عنوان هر بخش ، محتوی آموزشی مصور مرتبط را مطالعه فرمایید.

 

 • ✓ آموزش مقدماتی عضویت
 • ✓ آموزش تکمیلی فعالیت
 • در ناحیه ی چپ سایت ، بر روی عبارت “نام نویسی باشگاه نویسندگان سایبری” از پنل ورود به سایت ، کلیک نمایید.(مطابق تصویر) reg1
 • پس از مطالعه ی مرامنامه ی سایت می بایست فرم ثبت نام را بطور کامل تکمیل فرمایید. حتما نام و نام خانوادگی تان را فارسی تایپ نمایید. در وارد کردن ایمیل خود دقت نمایید تا خللی در فرایند ثبت نام تان بوجود نیاید.
 • در صورتیکه فرم را بدرستی تکمیل نموده باشید با چنین پیامی روبرو می شوید. congratulation-bpحال به ایمیل تان مراجعه نمایید و بر لینک فعال سازی کلیک نمایید تا فرایند ثبت نام تان تکمیل گردد(مانند تصویر)… email بامشاهده ی چنین پیغامی فرایند ثبت نام شما تکمیل شده و می توانید وارد سایت شوید. reg-finish برای این منظور می بایست اطلاعاتی که در هنگام ثبت نام استفاده کردید را در پنل “ورود به سایت” وارد نموده و اینتر صفحه کلید یا دکمه ی ورود را بفشارید.
 • خوش آمدید. از طریق میزکار اختصاصی تان بسهولت می توانید نخستین نوشتار خود را منتشر نمایید. منتظر چی هستید؟ بفرمایید… login-bp در اینجا آموزش مقدماتی فعالیت در باشگاه به اتمام می رسد. در آموزش تکمیلی فعالیت در باشگاه ، منتظرتان هستیم.
آموزش تکمیلی فعالیت در باشگاه نویسندگان سایبری

 • ظاهر میزکار افسران جوان را در تصویر زیر ملاحظه می نمایید.
  dashboardاولین اقدام تان مراجعه به بخش شناسنامه باشد.
  در این بخش لقب مناسبی برای خودتان انتخاب نمایید.
  در بخش “نمایش عمومی نام” می بایست نامی فارسی(حتما بصورت فارسی تایپ شده باشد) بعنوان نگارنده ی نوشته هایی که در آینده منتشر می کنید برگزینید.(مانند تصویر زیر)
  valid-bp
  پس از اعمال تغییرات ،در انتهای صفحه ،بر روی دکمه ی “بروز رسانی شناسنامه” کلیک نمایید.
 • پیش از درج پست و انتشار مطلب ، تذکر چند نکته ضروری به نظر می رسند که در ادامه اشاره می نماییم:

  همانگونه که مستحضرید یکی از مهم ترین رسالت های اعضای باشگاه سایبری “تولید محتوی” است. راه های گوناگونی برای زایش محتوی وجود دارد ، که ما در اینجا به برخی از راهکارهای آن می پردازیم…

  1. جهت تهیه ی مقاله ی های نوشتاری ، می توانید به سایت روزنامه های کثیر الانتشار مراجعه نمایید، خبرگزاری های اینترنتی را مطالعه فرمایید و یا به وبلاگ های ارزشی سرک بکشید.
   پس از تعیین موضوع مورد مطالعه ی خود، می بایست سیر مطالعاتی منسجم و هدفمندی پیرامون آن موضوع خاص ترتیب دهید.
   حالا با جهت گیری مشخص تری در لابلای مقالات و روزنامه ها می گردید، از سایت های پاسخ گویی به شبهات دینی و شرعی استفاده می کنید و مقاله ی خود را به نور آیات و رهنمودهای بزرگان و علما مزیین می کنید.
   این بخش از انتشار مقالات بعنوان ❤ قلب ❤ فعالیت شما تلقی می شود و می بایست با نازک بینی و موشکافی طی شود.
  2. جهت درج نوشتارهای ویدئویی به سایت های اشتراک گذاری ویدئو مراجعه کنید،در سایت مقام معظم رهبری بدنبال خوراک ویدئویی باشید یا از نماهنگ های تصویری سایر سایت های ارزشی استفاده کنید.
   پس از انتخاب ویدئویتان حتما چند پاراگراف پیرامون آن مطلب بنویسید.
   هیچ ویدئوی بدون توضیحی ؛ ارزش ندارد. توجه داشته باشید که بازدیدکنندگان سایت از طریق جستجوی کلمات و عبارات در موتورهای جستجوگر وارد سایت می شوند بنابراین جملات رسا و مفهومی در وصف ویدئو انتخابی تان درج نمایید.
 • اکیدا توصیه می کنیم از بازنشر مستقیم محتوی سایر سایت ها بپرهیزید ، بازنشر یک محتوی تکراری نه تنها موجب کاهش رتبه ی سایت از منظر موتورهای جستجوگر می شود بلکه اعتبار سایت نزد بازدیدکنندگان نیز ازبین خواهد رفت.البته برخی خاطرات یا متن بیانات مقام معظم رهبری بدون هیچ دخل و تصرفی می بایست بازتاب شوند اما قالب مسلط مقالات یک عضو باشگاه ، نباید بر بازنشر متکی باشد. انتظار می رود با صرف وقت مقتضی ، دین خود را نسبت به نشر مفاهیم نوی ارزشی،انقلابی و عقیدتی ادا نمایید.

 • از بخش نوشته ها(بر این بخش کلیک کنید تا باز شود)،افزودن نوشته را برگزینید… لطفا با توجه به عکس زیر نگاه کنید،توضیحات مختصر پیرامون هر بخش درج گردیده است.
  writ-bp1برای کسب مهارت و افزایش آشنایی با کارکرد هریک از آیتم های این بخش می بایست تک تک آنها را امتحان کنید و با استفاده از دکمه ی “پیش نمایش” تاثیر اعمال هریک از تغییرات را در قالب سایت مشاهده نمایید.

 • جهت درج عکس در محتوی تان بر روی دکمه ی upload12bp کلیک نمایید تا صفحه ای جهت درج عکس هایتان گشوده شود.
  توجه:ممکن است عکس های شما طی بازبینی مدیران سایت، دستخوش تغیییراتی شوند، اما حتی المقدور سعی می کنیم بدون دخل و تصرف ،عینا بازنشر دهیم.
 • بمنظور حغظ پایداری و امنیت سایت به ناچار محدودیت هایی در آپلود فایل ها قائل شده ایم ، بنابراین فقط می توانید فایل های عکسی با فرمت Jpg و GIF را بارگذاری نمایید. توجه فرمایید که جهت فعالیت در بخش “تریبون صوتی بسیج” امکان اپلود فایل های موسیقی با فرمت MP3 نیز محیا می باشد.
  چنانچه قصد ارسال محتوی در بخش “تریبون صوتی بسیج” را دارید، می توانید فایل های کم حجم MP3 را مستقیما در سایت بسیج دانشگاه آپلود نمایید و لینک مستقیم دانلود را ضمیمه ی نوشتارتان نمایید،پس از بررسی مدیران ، اقدامات مقتضی انجام می گردد.
  همچنین جهت آپلود ویدئوهایتان ، به سایت “آپارت” مراجعه کنید و پس از آپلود فایل هایتان ، کدی که ارائه می دهد را در پست هایتان قرار دهید.
 • پس از تکمیل چهارچوب نوشتارتان ، حتما از قسمت سمت چپ میزکارتان (پنل دسته ها)، موضوع مناسبی را انتخاب نمایید.
 • پس از درج محتوی و انتخاب موضوع و درج عکس های مناسب، حتما دکمه ی “ارسال برای بازبینی” را انتخاب نمایید ، در غیر اینصورت پست شما ثبت نمی شود! »»در این مرحله هم می توانید “پیشنمایشی” از محتوی ارسالیتان را ملاحظه فرمایید یا در صورت نیاز ویرایش نمایید.
  توجه نمایید که تنها پس از بازبینی مقاله ی تان ، امکان نمایش عمومی آن میسر می گردد.
 • لطفا به بخش های دیگر پنل تان هم سرک بکشید تا کنترل بیشتری بر مدیریت پنل تان بدست آورید.

در پایان از شما عضو جدید باشگاه تقاضا می شود مشکلات،پیشنهادات و یا انتقادات خود را از طریق ایمیل زیر، با ما درمیان بگذارید.

email-bpnum

 

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


5 × = بیست

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>