تازه های سایت
خانه » آخرین عناوین باشگاه نویسندگان سایبری » اخبار » گردهمایی دانشجویی در سالگرد مانور احمقانه جیمی کارتر!
نام نویسی باشگاه نویسندگان سایبری

گردهمایی دانشجویی در سالگرد مانور احمقانه جیمی کارتر!

حضرت امام خمینی (ره) علاوه بر تعابیری همچون مامور خدا دانستن طوفان های شن در عبارتی صریح اعلام کردند:
«این مانور احمقانه به امر خدای قادر شکست خورد.»

اعضای راهیان نور ۹۲ پیام نور مشهد با حضور بر سر مزار شهیدان آرامگاه بهشت رضا ، با آرمان های امام و شهدا تجدید عهد کردند.

سخنان زیبا و بصیرت بخش راوی محترم ، حظ معنوی اردوی چند ساعته ی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مشهد را دوچندان نمود.
پس از اقامه ی نماز جماعت و تجدید دیداری مختصر با راوی پروازی «دکتر زمانی» ، به سمت قبور مطهر شهدا حرکت کردیم.
زیارت قبور شهدای بهشت رضا و الگوبرداری از زندگی سراسر خلوص آنان از طریق بیانات و خاطرات دکتر زمانی ، بصیرت بخش و شنیدنی بود.

پیکی ۴ نفره ، نامه ای برای محمود کاوه ، فرمانده ی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آورده بودند.
به قرارگاه می رسند.
با هدایت جوانی لاغر اندام، به اتاق ساده و بی آلایشی هدایت می شوند.
از آنان می پرسد با چه کسی کار دارید؟
جواب می دهند ، حامل نامه ای برای محمود کاوه هستیم، جوان لاغر اندام با کسب اجازه از آنان ، به قصد انجام کاری ناتمام ، اتاق را ترک می کند.
پس از دقایقی …
گفتید نامه ای برای کاوه دارید؟
بله ، همینطور است.
اگر کاوه را ببینید ،می شناسید؟ خیر، ایشان را تابحال ندیده ایم.
پس از این جمله، جوان پشت میز فرماندهی اش مستقر می شود.
زمزمه ای به گوش می رسد. نکند خودش ، محمود کاوه باشد؟ جواب می شنوند، بله خودم هستم. نامه را به من بدهید…

آنچه گذشت خاطره ی پندآموز دکتر زمانی ، از اوج تواضع و فروتنی یکی از جوان ترین فرماندهانی است که عهده دار هدایت جنگ بود.
موفقیت ها و انجام عملیات خارق العاده ی تیپ ویژه شهدا ، افتخاری است که شاید هر فرمانده ای را مغرور کند، اما «کاوه» بجز سربازی امام زمان(ارواحنا فداه) افتخار دیگری برای خودش قائل نبود.

پس از آن بر سر مزار مطهر شهید برونسی حاضر شدیم و ضمن قرائت فاتحه ، یکی دیگر از داستان های اعجاز انگیز این شهید را در بیانات شیوای دکتر زمانی جستجو کردیم.

اما درد و دل های آخرین دورهمنشینی اردو ، رنگ و بوی سیاسی-عقیدتی داشت، در این نشست به تحلیل وقایع سیاسی اخیر و حواشی جشن هسته ای دانشگاه پیام نور و سخنرانی عارف در دانشگاه فردوسی مشهد پرداخته شد.
در ابتدا دکتر زمانی با بیان خاطرات و نقل قول هایی ، به الهی بودن انقلاب اسلامی اشاره نمودند و اهمیت فرهنگ رزمندگی و جهاد خالصانه را در پیشبرد انقلاب اسلامی تبیین نمودند.
همانطور که امام خمینی(ره) در پی شکست عملیات صحرای طبس فرمود:« ملت ما ، ملت خون و مکتب ما، جهاد است؛ حمله به ایران، حمله به تمام بلاد مسلمین است و مسلمانان جهان در این امر بی‌تفاوت نیستند. »

به زعم دکتر زمانی ، ظهور اسلام پیشاپیش انقلاب اسلامی ایران ، در منطقه ی خاورمیانه و علی الخصوص خلیج فارس ، آنقدر پر رنگ بود که مشاور امنیت ملی(Brzezinski) در دولت جیمی کارتر ، در آوریل ۱۹۸۰ اعلام می کند در منطقه خاور میانه و ایران ، اسلام مانند یک دمل چرکی ظهور پیدا کرده و باید آن را با اقداماتی خاص جراحی نمود.
در همین ماه بود که عملیات «کاسه برنج» با رمز «پنجه عقاب» برای رهایی گروگان های لانه ی جاسوسی آمریکا در تهران ، تدوین شد اما معجزه ی بارانی از جنس ابابیل منجر به شکست مفتضحانه عملیات طبس گردید.
با این وجود اعتقاد «دکتر حسن عباسی» کمی غیر منطقی و بدور از انصاف است، بنا بر نظر ایشان ، صرفا فرسودگی تجهیزات و اشتباهات ارتش آمریکا موجب شکست عملیات صحرای طبس شد ونه معجزه ی الهی(!) ، ادعایی که با اظهار تاسف دکتر زمانی نیز روبرو گردید.
SQUARE-93ادامه ی فرمایشات دکتر زمانی به بیان برخی دغدغه های رهبری اختصاص یافت ، ایشان اشاره ی کوتاهی به ماهیت مربع راهبردی سال ۱۳۹۳ نمودند و مطابق آن تحقق دو مقوله ی کلان اقتصاد و فرهنگ را در گروی عزم ملی و مدیریت جهادی دانسته و مختصر توضیحی ارائه نمودند.

ایشان همچنین به بیان یکی از دغدغه های رهبری در آخرین دیدار با مداحان و شاعران اهل بیت پرداختند…

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آسیب‌زدن به وحدت و اختلاف‌افکنی میان شیعه و سنی را یکی از مصادیق کفران نعمت دانستند و افزودند: بارها تکرار کرده‌ایم که در جلسات دینی نباید به کینه‌ورزی‌های مذهبی دامن زد.

در ادامه به تحرکات و برنامه چینی های برخی عناصر وابسته به عوامل فتنه ی ۸۸ در تسخیر مجلس دهم اشاره کردند که انشالله جزئیات بیانات درصورت صلاح دید شورا ، طی مقالات بعدی منتشر خواهد شد.

حسن ختام این گزارش به ۲ پیشنهاد مورد تاکید دکتر زمانی به دانشجویان بسیج دانشگاه پیام نور مشهد اختصاص دارد…

1-برگزاری دوره های مطالعاتی کتب شهید مطهری بعنوان افسران جنگ نرم ۲-برگزاری نشست هایی با اندیشمندان و علما در جهت معرفت افزایی

در پایان لازم می دانم از فرمانده ی محترم بسیج دانشجویی دانشگاه ، جناب آقای مجتبی حسابی بدلیل پیگیری های مجدانه یشان سپاسگزاری نمایم.
همچنین از فرمانده ی اسبق دانشگاه، جناب آقای حمید وجدانی زاده بخاطر همراهی دانشجویان در اردوی اخیر و راوی محترم ، جناب دکتر زمانی و تمام دانشجویانی که در کنار گرفتاری های احتمالی ، در برگزاری هرچه باشکوه تر این اردو حضور بهم رساندند، سپاسگزاری می نمایم.

با آرزوی توفیق برای تمام دانشجویان عزیز ایران اسلامی
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته-۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

حضرت امام خمینی (ره) علاوه بر تعابیری همچون مامور خدا دانستن طوفان های شن در عبارتی صریح اعلام کردند: «این مانور احمقانه به امر خدای قادر شکست خورد.» اعضای راهیان نور 92 پیام نور مشهد با حضور بر سر مزار شهیدان آرامگاه بهشت رضا ، با آرمان های امام و شهدا تجدید عهد کردند. سخنان زیبا و بصیرت بخش راوی محترم ، حظ معنوی اردوی چند ساعته ی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مشهد را دوچندان نمود. پس از اقامه ی نماز جماعت و تجدید دیداری مختصر با راوی پروازی «دکتر زمانی» ، به سمت قبور مطهر شهدا حرکت کردیم.…

بازنگری

امتیاز کل

خلاصه: گزارشی از تجدید دیدار اعضای راهیان نور بهمن 92 با حضور فرمانده بسیج و دکتر زمانی در بهشت رضای مشهد

امتیاز کاربران: 4.6 ( 19 رای)
0

۲ نظر

 1. سلام بربروبچه های خوب دانشگاه پیام نور اولا اینکه باید ازشما گله کرد که چرایک اطلاع رسانی خوبی نمی کنی که استاد زمانی که واقعا ازشهدای زنده هستند به دانشگاه شما می آیند به سایر دانشگاه خبردهید وما بروبچه های دانشگاه فردوسی هم استفاده کنیم ومن با خواندن مطالب ایشان خیلی لذت بردم اگر امکان دارد شماره ویا ادرسی ازایشان درسای تان قراردهید وباید ازشما که گزارش خوبی دادید تشکرکرد خدا شما راموفق کند

  • سلام آقا رضا
   خوشحالیم که این مطلب مورد توجه تان قرار گرفت و امیدواریم عذر ما را بدلیل عدم پاسخ گویی بموقع کامنت ها،پذیرا باشید.
   پیشنهاد بجایی است ، انشالله نظرتان را از طریق جلسات شورا پیگیری می کنم و در صورت صلاح دید فرمانده ی بسیج دانشگاه ، فراخوان گردهمایی های دانشجویی را از طریق این سایت به سمع و نظر دانشجویان علاقه مند می رسانیم.
   جهت ارتباط با استاد زمانی به وبلاگ شخصی ایشان مراجعه نمایید یا با مراجعه ی حضوری به دانشگاه ،از فرمانده بسیج پیام نور مشهد (آقای مجتبی حسابی) راهنمایی بگیرید.
   پیروز و سربلند باشید؛یاعلی

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


8 × = هفتاد دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>